Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

ACİLLL YAN FLÜT TAVSİYESİ ARKADAŞLAR...
Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git 1, 2  Sonraki  

Başlığa cevap gönder    -> Üflemeli Çalgılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

_SeDa_

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 10:13 pm    Mesaj konusu: ACİLLL YAN FLÜT TAVSİYESİ ARKADAŞLAR... Alıntıyla Cevap Gönder

slm arkadaşlar.siteye yeni üye oldum.yan flüt çalmaya başlamak istiyorum tabi önce bir yan flütüm olsun istiyorum.yardımlarınıza ihtiyacım var.pahalı bir enstürman.anladığım kadarıyla en iyisi de yamaha.peki yamaha nın düşük modelleri varmıdır uygun fiyatlı.nsl ve nereden araştırabilirim.internetten temin edebileceğim yerler bulabilir miyim?çok fazla soru sordum kusura bakmayın ama yazacağınız herşey benim için çok önemli...umarım beni anlarsınızz.hepinize iyi akşamlar ve hayırlı nramazanlar diliyorum...
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

hephaistos1988

Üye

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 11:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sitede bunlaral ilgili yazı var ama sanada yazalım bir defa en iyisi yamaha değil cok iyi flütlerde var ama çin malı ucuz bi flüt alıp bozuk olma riskine girceğine bir tane yamaha yfl211 yada 01 alırsan işini görür yfl 211 sanırım 600 euro civarında 01 de 400 euro civarında internetten bulabilirsin tabi mesela www.do-re.com.tr adresine gir do-re muzik yamaha turkiye distribitörü ama muglada varsa do-re muzik gidip kendinde alabilirsin tabi baska yerlerde de bulabilirsin tercih senin baska bi sorun olursa yardımcı olurum Neutral
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

özgessss

Genel Moderatör

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

öncelikle hoşgeldin seda.
bende gitar almadan önce flüt istediğim için baya araştırmıştım.flüt fiyatları sitede var arama bölümüne yaz çıkar ayça yamahaların modelleriyle birlikte fiyatlarını yazmıştı.flüt yaz zaten çok fazla bilgi çıkacak karşına Laughing

flüt almadan önce işine yarayabilecek bir kaç önerim var sana...
öncelikle
dikkatli bak eğik olmasın
kaplaması düzgün, soyulmamış olsun
gudiklerin sağlam olduğundan emin ol(patlak olabilir bunuda aralarına sigara kağıdı koyarak anlayabilirsin...)
sonra nikel düşünüyorsan alerjin olmadığından emin ol çünki nikel alarji yapabiliyormuş...
bunlar benim araştırarak kendi öğrendiğim şeyler umarım işine yarar benim yaramadı çünkü bütçeme uygun bir yamaha bulamayınca gitar aldım...neyse Smile
bu arada seninde öğrendiğin gibi yamaha en iyisi.yamaha 211 uygun olur sanıyorum ama çok daha iyi bilenler var sana yardımcı olacaklardır zaten.fiyatlarıda hatırladığım kadarıyla 1.310 civarı 1.el...

Hislerim, korkularım, düşlerim,
Ben bunların hepsine birden ‘hiç’ derim.”
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

DEKAN

Site Yöneticisi

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 11:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

do-re müziği tavsiye etmiyorum.. benim maillerimi nezaket gösterip yanıtlamadılar . !!

uzak durun HIHH!

Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Üyenin web sitesi

özgessss

Genel Moderatör

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 11:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DEKAN yazmış:
do-re müziği tavsiye etmiyorum.. benim maillerimi nezaket gösterip yanıtlamadılar . !!

uzak durun HIHH!

dekanım çok kincisiniz Mr. Green

Başa dön

hephaistos1988

Üye

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 11:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vallah izmirdeki dore müzikte hocam var bilemicem sadece distribitörleri o diye söyledim zaten arkadas yamaha almak zorunda da diil en iyisi yamaha değil daha iyi flütler var dediğim halde özge arkadasım ısrarla en iyisi yamaha yazmıs saglık olsun siz en iyisini yamaha bilin o zaman yarın adamın biri yanınızda altusun yada miyazawa muramatsu selmer cıkarır gösterirse hatta siz bu ne be çin flütü en iyisi yamaha dersiniz adam muhtemelen gülmez bulundugu yerden cıkar gider

yamaha olayına gelince belki en iyi flüt değildir ama kaliteli bi yan flüttür en azında biz amatörler selmer miyazawa dediğim fütler daha profesyonel kullanıcılar içindir örnegin yamahanın saf gümüş flütleri 3000-4000 arasında gezerken altusun sadece gümüş modeli yurt dısında 9,000 eurodur

demek istediğim en iyisi yamaha değil ancak amatör kullanıucılar için kalite ve fiyat ilişkisi göze alınırsa tercih sebebidir...

örnegin benim hayalimdeki flüt muramatsu yada miyazawadır...
Başa dön

DEKAN

Site Yöneticisi

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 11:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

do-re ile iş yapan ankarada eşim dostum var , misal müzikon. Ben öylesine kızdım.. Wink kimse etkilenmesin..
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Üyenin web sitesi

özgessss

Genel Moderatör

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 11:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşım ben yamaha diye ısrar etmedim.farkındaysan sonuna BENCE yamaha uygun olur ama çok daha iyi bilenler var onlar yardımcı olacaklardır yazdım...sakin ol bence biraz...
Başa dön

hephaistos1988

Üye

MesajTarih: Prş Eyl 13, 2007 11:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben sakinim zaten ya sadece fikrimi söyledim yanlıs anlasıldıysa özur dilerim Neutral
Başa dön

_SeDa_

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 14, 2007 11:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

herbirinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.farklı fikirler biraz kafamı karıştırmıyor değil ancak sizlerin yan flüt hakkındaki düşünceleri tekrarlıyorum benim için çok önemli...söylediğiniz yerleri araştırmaya başlıyorum...ve TEŞEKKÜRLER EDİYORUM...
Başa dön

mervegl

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 18, 2007 9:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.herkesin birbirine yardımcı olmaya çalışması çok hoşuma gitti.benimde bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var.ben bir yan flüt aşığıyım.ama başlangıç için nasıl bir model alacağımı bilemiyorum.müzikle profesyone olarak ilgilenmiyorum,hobi olarak ilgileniyorum.çünkü konservatuvar değil,sayısal ağırlıklı bir bölümde okuyorum.4-5 sene beni(kaba tabir olacak biraz ama) idare edebilecek bir flüt arıyorum.dediğim gibi çok seviyorum ama bu tutku bende hobi olmaktan ileri gidemedi maalesef.internetten conductor marka bir flut buldum fiyatları da gayet makul.ben çok acemi olduğum için ve ders almamda mümkün olmayacağı için flütten güzel sesler çıkarmam beni zorlar mı(conductor marka)?bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...
Başa dön

hephaistos1988

Üye

MesajTarih: Sal Eyl 18, 2007 11:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merve şimdi ders almam mumkun değil kısmı biraz kötu olmus ama calmak istemen güzel conductor vs... markalar çin malıdır o yuzden cok iyi flütler değildir paran varsa en azından yamaha 01- yada 211 al zaten sitede bununla ilgili yazılar var çin flütü de alcaksan bilen biriyle almanı tavsiye ederim bozuk falan cıkar ama zaen bozuk cıkmasada cin malı fazla dayanıklı olmuycaktır ve mutlaka yenisini alman gerekicektir ileri bi tarihte ama ekonomik olsun ögrendikten sonra bakarım diyosan çin flütü alcaksın baska sorun olursa yardımcı olmaya calısırız...Ayrıca ikinci el de alabilirsin....
Başa dön

mervegl

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 19, 2007 5:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yardımın ve tavsiyelerin için teşekkür ediyorum.ben internetten yamaha nın fiyatlarına baktım.benim için astronomik.neden diyecek olursan dediğim gibi sayısal ağırlıklı bir bölümde okuyorum ve dolayısıyla flüt çalma isteğim ders çalışma saatleri dışında olmak zorunda.e o saatlerin de çok fazla olmadığı ve beni profesyonellik derecesine ulaştıramayacağı belli:)aldığım flütten, en azından başlangıcın dahada gerisinde olan birisi olarak iyi sesleri çıkarmak istiyorum.çünkü flüt sesi duydugum an kendimden geçiyorum desem az bile söylemiş olurum.onun yeri apayrı benim için.yaklaşık olarak 7 senedir istiyorum ama kısmet olmadı almak.aldığım zamanda-diğer mesajımda belirttiğim gibi-beni 4-5 sene idare edebilecek bir marka istiyorum.conductor marka bana fiyat olarak uygun geldi ama yinede bukadar beklemişken ve flütten nasıl ses çıkaracağını bile bilemeyen birisi olarak önce uygun biryerden başlamak istedim.bu marka flütten çok harika olmayacaksa bile iyi ses çıkarabilmem mümkün mü???şimdiden teşekkürler...
Başa dön

hephaistos1988

Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 19, 2007 11:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şimdi merve bu ses olayının flutle cok bi ilgisi yok yada markayla deyim sana şimdi sen kalk galwayin eline çin flütünü ver bakıyım seni etkiliyomu etkilemiyomu... önemli olan flütün yapıldıgı maddedir. örnegin: nikel,platin,altın,abanoz agacı gibi maddelerden yapılmıs flütler vardır hepsinin ton rengi farklıdır ama nikel flütten güzel ses cıkmaz diyen muhtemelen flüt calmayı bilmiyodur bu sana ve calısmana baglı flütte parmakların gelişmesinden daha uzun surer tonun oturması yani çin flütünden ses cıkarman gayet mumkun tabi... izmirli bi arkadasta sormus bu marka hakkında almak istiyorsan onada söyledim alsancakta do-re muzik var ordan alabilirsin sana yardımcı olabilecek insanlar var surdaki yazımı oku istersen yazdıklarım senin içinde gecerli do-re nin adresi de orda ayrıntılı biçimde var zaten yine bişi olursa sorarsın bu diğer arkadasa yazdığım msj bu ders konusunda canını sıkma nasılsa izmirdeymişin gerekirse yardım ederim yada bi arkadas daha var o da yardımcı olabilir sanırsam yani kısmen elimizden gelen yardımı da esirgemeyiz...
http://www.muzikfakultesi.com/portal/viewtopic.php?t=9826
Başa dön

mervegl

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2007 2:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dediğin adrese girdim conductor markası flüttün iki farklı versiyonu var galiba m1115m ve m1115s aralarındaki fark nedir?
Başa dön

hephaistos1988

Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2007 3:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

birisi nikel kaplama birisi gümüş kaplama yazıyo ya orada sanırım baska bi fark yok aralarında ki ton farkı nedir bilemicem ama fazla bi fark olcagını düşünmüyorum ama gercekten gümüş kaplama ise gümüş kaplama alman senin için daha iyi olur kapalaması biraz daha dayanıklı bi flütün olmus olur...
Başa dön

mervegl

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2007 6:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saol yardımları için .çok teşekkür ederim.
Başa dön

hephaistos1988

Üye

MesajTarih: Cum Eyl 21, 2007 12:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

önemli değil.....
Başa dön

e_c_e_m

Üye

MesajTarih: Çrş Oca 02, 2008 7:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Surprised
Başa dön

e_c_e_m

Üye

MesajTarih: Çrş Oca 02, 2008 7:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nie satıyosun
Başa dön

e_c_e_m

Üye

MesajTarih: Çrş Oca 02, 2008 7:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Confused
Başa dön

egps

Üye

MesajTarih: Pzr Oca 13, 2008 3:20 pm    Mesaj konusu: flüt tavisyesi Alıntıyla Cevap Gönder

ben 3 ay önce 230 milyona adriana almıştım şimdilik idare ediyor beni.
Başa dön

egps

Üye

MesajTarih: Pzr Oca 13, 2008 3:25 pm    Mesaj konusu: flüt tavisyesi Alıntıyla Cevap Gönder

ben 3 ay önce 230 milyona adriana almıştım şimdilik idare ediyor beni.
Başa dön

Smyrna35

Üye

MesajTarih: Pzr Şub 17, 2008 9:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[align=right] Merhaba arkadaşım!
Seni anlıyorum.UYgun bir fiyata düzgün bir flüt bulmak için biraz araştırmak gerekiyor.Sana Önerebileceğim bir marka var. Ben KİNG kullanıyorum.
King gümüş kaplama, sesi de Yamaha'ya yakın uygun fiyatlı ve bir amatör için ideal kalitede bir flüt. Eğer İstanbul'da ve ya İstanbul'a yakın bir yerde oturuyorsan Beyoğlu/ Tünel'in yakınlarındaki mağazalardan birini söyleyebilirim eğer hala almadıysan.
İnternet üzerinde Helena Meyer diye bir marka satılıyor genelde.Birbirlerine yakın fiyatlılar fakat o marka flüt kulanan bir arkadaşım flütünden şikayetçi.Nikel ile gümüş kaplama flütler birbirinden farklı oluyor.Ben gümüş kaplama al derim.KArarsa bile temizleyebiliyorsun.Nikel karardı mı o şekilde kalıyor.Sana illa ki KİNG diyorum KİNG kullanan bir amatör olarak.Artık bulmuş olmalısın ama ben yine fikirlerimi söyleyeyim dedim.
Bol şans...

lalaithurwen

Üye

MesajTarih: Pts Şub 18, 2008 12:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim tünelde araştırdığım kadarıyla flüt tuş pedlerinin deri ve silikon olan iki ayrı çeşidi varmış king de sanırım silikonmuş king satan bir esnaf silikonun daha dayanıklı olduğunu söylemişti ama diğer soruşturduğum tüm yerlerde yamaha nın modellerinin iyi olduğu söylendi ve şu an yamaha 211 kullanıyorum vr silikonun tuşları deri kadar iyi kavramadığı ve hava kaçırdığı söyleniyor
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

Bu Bölümün Tüm Sayfaları | Sayfaya git 1, 2  Sonraki

1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indirebilirsiniz