Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

İZMİRDE EL YAPIMI KEMAN KİMDEN ALINIR

Başlığa cevap gönder    -> Keman
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

testoster10

Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Sal Arl 01, 2009 2:01 pm    Mesaj konusu: İZMİRDE EL YAPIMI KEMAN KİMDEN ALINIR Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar. İzmirde yaşayıpta keman çalan tüm arkadaşları bu soruya cevap vermeye davet ediyorum.

İzmirde el yapımı keman kimden alınır.

değerli fikirlerinizi. bekliyorum Wink Wink Wink
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Sponsor

kemanzen

Üye

MesajTarih: Çrş Arl 02, 2009 1:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhabalar ben daha yeni bir keman aldım.bayramdan önce.

Caner Cetiz diye bir yapımcı arkadaş var bilenler bilir.çok güzel bir keman çaldıkça sesi dahada güzelleşiyor.Ağacıyla işçiliğiyle bence 10 numara

ama bunun yanında "Atölye F" "Murat Küçükebe" asla göz ardı edilemez.

tabii gerçekten % 100 el yapımı bir keman almak istiyosanız.....
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder

İlke

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Arl 02, 2009 10:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İzmirde iyi el yapımı kemanı Mavi Keman'da bulabilirsin- Kemeraltı Polis Karakolunun arkasında. Ege Üniversitesinin çalgı yapım bölümünün satış yerine de bir bilenle gitmeni öneririm- Bornova metrodan yürüyerek iki dakika.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder

P.karyak

Üye

MesajTarih: Prş Arl 03, 2009 3:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Batı müziği çalıyorsan, arkadaşların yazdığı gibi keman yapımı okumuş birinden, Türk müziği çalıyor isen beyendiğin bir kemanı al nereden olduğu faketmez.
Başa dön

LÜTİYE AHK

Aktif

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2009 11:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

%100 el yapımı profesyoneller için karşılaştırmak serbest İzmirdeyim ...

İsmet

Üye

MesajTarih: Çrş Arl 16, 2009 2:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

P.karyak yazmış:
Batı müziği çalıyorsan, arkadaşların yazdığı gibi keman yapımı okumuş birinden, Türk müziği çalıyor isen beyendiğin bir kemanı al nereden olduğu faketmez.

Türk müziği çalınca neden fark etmiyormuş bunu gerçekten merak ettim Smile
bizleride aydınlatırsan seviriz Gül

P.karyak

Üye

MesajTarih: Cum Arl 18, 2009 12:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tekrar okur isen, batı müziğide çalıyorsanda kimden,nereden aldığın farketmiyor,
türk müziği çalıyor isende beğendiğin enstrumanı al yazıyor,bence biraz hasas davranmışsın.
Başa dön

hakan71

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Mar 02, 2012 5:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

P.KARYAK isimli arkadaşım, enstruman çalmaya yeni başlayan arkadaşlara lütfen yanlış bilgiler vermeyelim!!!! Bu konuyu tartışmak istersen bana pianocafe7@hotmail.com adresinden ulaşabilirsin...
İster Batı müziği çal, istersen Türk müzği çal, keman kemandır.İkisinde de enstrumanın kalitesi ve tınısı önemlidir.Batı ve Türk arasında tabiki ufak nüans farkları vardır, örneğin Türk müziği çalanlar tel yüksekliğini biraz daha düşük isterler vs.vs... Fabrikasyon kemanlar genellikle ticari kaygı güdülerek kısa zamanda yapılan enstrumanlardır, tutkalı sentetik(çabuk kuruyan), cilası polyester (çabuk kuruyan). Bu tip sentetik malzemeler aynı zamanda sesi olumsuz yönde etkilemekte ve tınısını kesmektedir, yani bir çeşit dekoratif enstruman almış oluyorsunuz.El yapımı ile fabrikasyon kemanı aynı kefeye koyamazsınız ve fark etmez diyemezsiniz!!
Başa dön

hakan71

Yeni Üye

MesajTarih: Cum Mar 02, 2012 5:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İzmir de yaşayan müzisyen arkadaşlar!!, el yapımı keman, keman tamiri-bakımı ve keman malzemeleri konusunda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar pianocafe7@hotmail.com adresinden bana mail atabilirler...
Başa dön

10ur+

Üye

MesajTarih: Cum Mar 02, 2012 8:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LÜTİYE AHK yazmış:
%100 el yapımı profesyoneller için karşılaştırmak serbest İzmirdeyim ...

Şuan Profil resmimde görmüş olduğunuz kemanı hakan bey revize etti ve işini ustalıkla yapıyor.

Başa dön

P.karyak

Üye

MesajTarih: Pzr Mar 04, 2012 7:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Efendim
Bu tip bilgi alışverişlerini kişisel posta adreslerinden yapmayı faydalı bulmuyorum forumda yazışmak ,herkez için faydalı olacaktır.
Yazdıklarıma cevap yazan ikinci kişi olmanız sebebi ile anlaşılmaz bir yazı yazdığımı kabul ediyorum.İsmet nikli arkadaşa yazdığım cevabı ve sayfa başlığını da okumadan cevap yazdığınızı düşünüyorum.
Yalnız bu kadar kısa ve anlaşılmaz bir yazıdan nasıl bu kadar uzun bir çıkarım gerçekleştirdiğinizi anlayamadım .
“İster Batı müziği çal, istersen Türk müzği çal, keman kemandır.İkisinde de enstrumanın kalitesi ve tınısı önemlidir.Batı ve Türk arasında tabiki ufak nüans farkları vardır, örneğin Türk müziği çalanlar tel yüksekliğini biraz daha düşük isterler vs.vs... Fabrikasyon kemanlar genellikle ticari kaygı güdülerek kısa zamanda yapılan enstrumanlardır, tutkalı sentetik(çabuk kuruyan), cilası polyester (çabuk kuruyan). Bu tip sentetik malzemeler aynı zamanda sesi olumsuz yönde etkilemekte ve tınısını kesmektedir, yani bir çeşit dekoratif enstruman almış oluyorsunuz.El yapımı ile fabrikasyon kemanı aynı kefeye koyamazsınız ve fark etmez diyemezsiniz!!” demişsiniz.
Benim yazımda bu sonuçları çıkaracak hiçbir şey yazmamaktadır,yazdıklarınız tamamen kendi kurgunuzdur.
Maalesef forumda herkezin birbirini tanıma imkanı olamdıgı için kişinin bir konuda bilgi ve görgü düzeyinide bilmemekteyiz,ancak yazılanlardan bir fikir edinmek mümkün olmakta.
Benim yazdıklarınızdan edindiğim bilgi,
Bir Üniversitenin Türk müziği konservatuarından enstrüman yapımcısı olarak mezun olmuş(muhakkak öncesinde veya sonrasında Batı müziği konusunda )güzel sanatlar lisesi,eğitim fakültesi müzik öğretmenliği,konservatuar , belki yurtdışında müzik veya keman pedagojisi okumuş, boncuk tutkal,polyester, nitro seliloz ve el cilası arasındaki farkı bilen Avrupa ve uzak doğuda atölye ve fabrikalar gezmiş bir kişi olduğunuzu anlıyorum.
Yazınızın en başında nic imi büyük harf ile yazmanız ve hemen sonrasında e-posta adresi vermeniz niyetinizi açıklamaktadır.
Cevabınızı ivedilikle bekliyor, Saygılarımı sunuyorum.
Başa dön

LÜTİYE AHK

Aktif

MesajTarih: Pzr Mar 04, 2012 8:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Atolye-f bana ait ve canerle birlikte çalışmaktayız konaktayız geldiğiniz zaman iki yapımcının kemanlarını bir arada görebilirsiniz.. ve izmirde bukadar seçenek az bulunur .
www.atolye-f.com

P.karyak

Üye

MesajTarih: Prş Mar 15, 2012 3:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

10gün önce yazmış olduğum yazıya cevap alamadım en kısa sürede cevabınızı bekliyorum.
Başa dön

hakan71

Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Mar 21, 2012 3:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

P.karyak yazmış:

P.karyak beyefendi;
Benim yukarıda yazmış olduğunuz yazınızdan anladığım, Türk müziğinde el yapımının bir önemi yok!!! yani Çin malı fabrikasyon bir enstruman bile işinizi görür... Yanlış mı anladım....??
Benim tepkim Batı müziği ile uğraşan arkadaşların Türk müziğine ve enstrumanlarına olan küçümseyici tepkileridir, siz batı müziğiyle uğraşıyorsunuz sanırım veya her iki müziği hakkıyla icra ettikten sonra Türk müziğinde herhangi sıradan bir kemanla icra etmenin mümkün olduğuna mı inandınız?
Belki demek istediğinizi yanlış anlamış olabilirim, fakat burada benim gibi anlayan arkadaşlar olacağını düşünerek daha önceki yazımda açıklayıcı anlatmak istedim. Burada amacım bildiğim bir konuyla ilgili ukalalık yapmak değil...

Saygılar....
Başa dön

gitartolga

Aktif

MesajTarih: Çrş Mar 21, 2012 4:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rebab ta güzel.
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger

P.karyak

Üye

MesajTarih: Prş Mar 22, 2012 4:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Efendim
Konuyu forumda paylaştığınız için teşekkür ederim,

Son mesajınız benim anlaşılmaz yazıma cevap olmuş,2 Mart tarihli yazınızı aldığınız eğitim ve karşılaştığınız olumsuz olaylar nedeni ile verdiğinizi anlıyorum,bende görgüm ve bilgim nebzesinde mesleğiniz açısından cevaplıyayım.

Eğer batı müziği çalıyor iseniz okul okumuş bir yapımcıdan alın diye yazmışım nedeni batı müziği çalanlar için enstrümanın sesi yanında dünya standartlarında bir enstrüman olamasınıda isterler,sap açısı nedir,parmak tahtası eğimi ne olmalıdır,ölçülendirme nedir bilmeyen birisinin yada ud bağlama yapımcısının yaptığı bir enstrümanı batı müziği çalan biri kullanamaz, kullanmak istemez.

Eğer Türk müziği çalıyor iseniz okul okumayan birindende alabilirsiniz demek istedim,nedeni türk müziği çalanlar sese önem vermektedir ,sesi güzel çıksında kapak ince olmuş,sap yamuk takılmış enstrümanı yapan kişi aynı zamanda ud,kanun ,bağlama da yapıyormuş enstrümanın etiketi varmı etikette cep telefonu yazıyormu, vesikalık fotorafı varmı yokmu bakmaz.

Not:Yukarda yazdıklarım genellemedir istisnayi durumlar mevcuttur.

“Türk müziğinde el yapımının bir önemi yok!!! yani Çin malı fabrikasyon bir enstruman bile işinizi görür...” demişsiniz .

Tabiki elyapımı enstrümanın yerini hiçbir enstrüman tutmaz ama Türk müziği çalan kaç kişinin elinde el yapımı enstrüman var , benim gördüğüm (elyapımı denilen enstrümanlar ya çin enstrümanlarının kazınmış hatta üzerinden kazıyarak inceltmiş ya cilasız enstrümanları polyester ile gomalak cila ile cilalamışlar yada eski çek enstrümanlarını deforme etmişler.

Forumdaki yazılarımda çin enstrümanlarına nekadar karşı olduğumu belirtmiştim.

Benim anladığım elyapımı keman ,Herhangi bir keman yapımı okulundan mezun olmuş, atölyesinden seçtiğim ağaçtan benim istediğim yapımcının istediğim modeleini yapabilecek, tek bir kişi tarafından yapılan, etiketi olan etiketinde adı soyadı yapıldığı tarih yazan ama cep telefonu,vesikalık resmi bulunmayan yanlızca yaylı enstrümanlar yapan bir yapımcıdır.

“Benim tepkim Batı müziği ile uğraşan arkadaşların Türk müziğine ve enstrumanlarına olan küçümseyici tepkileridir.” demişsiniz katılıyorum bu önyargıyı yıkmak için sizin gibi enstrüman yapım bölümü mezunu yapımcılar ve türk müziği icracılarının yılmadan çalışması şu anda yaptığımız gibi enstrüman severlere ayrıntılı bilgiler vermesi gerekmektetir.

İlginize teşekkür eder, farklı düşündüğünüz konularda sohbetimize devam etmek isterim.
Başa dön

P.karyak

Üye

MesajTarih: Prş Mar 22, 2012 4:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Efendim
Konuyu forumda paylaştığınız için teşekkür ederim,

Son mesajınız benim anlaşılmaz yazıma cevap olmuş,2 Mart tarihli yazınızı aldığınız eğitim ve karşılaştığınız olumsuz olaylar nedeni ile verdiğinizi anlıyorum,bende görgüm ve bilgim nebzesinde mesleğiniz açısından cevaplıyayım.

Eğer batı müziği çalıyor iseniz okul okumuş bir yapımcıdan alın diye yazmışım nedeni batı müziği çalanlar için enstrümanın sesi yanında dünya standartlarında bir enstrüman olamasınıda isterler,sap açısı nedir,parmak tahtası eğimi ne olmalıdır,ölçülendirme nedir bilmeyen birisinin yada ud bağlama yapımcısının yaptığı bir enstrümanı batı müziği çalan biri kullanamaz, kullanmak istemez.

Eğer Türk müziği çalıyor iseniz okul okumayan birindende alabilirsiniz demek istedim,nedeni türk müziği çalanlar sese önem vermektedir ,sesi güzel çıksında kapak ince olmuş,sap yamuk takılmış enstrümanı yapan kişi aynı zamanda ud,kanun ,bağlama da yapıyormuş enstrümanın etiketi varmı etikette cep telefonu yazıyormu, vesikalık fotorafı varmı yokmu bakmaz.

Not:Yukarda yazdıklarım genellemedir istisnayi durumlar mevcuttur.

“Türk müziğinde el yapımının bir önemi yok!!! yani Çin malı fabrikasyon bir enstruman bile işinizi görür...” demişsiniz .

Tabiki elyapımı enstrümanın yerini hiçbir enstrüman tutmaz ama Türk müziği çalan kaç kişinin elinde el yapımı enstrüman var , benim gördüğüm (elyapımı denilen enstrümanlar ya çin enstrümanlarının kazınmış hatta üzerinden kazıyarak inceltmiş ya cilasız enstrümanları polyester ile gomalak cila ile cilalamışlar yada eski çek enstrümanlarını deforme etmişler.

Forumdaki yazılarımda çin enstrümanlarına nekadar karşı olduğumu belirtmiştim.

Benim anladığım elyapımı keman ,Herhangi bir keman yapımı okulundan mezun olmuş, atölyesinden seçtiğim ağaçtan benim istediğim yapımcının istediğim modeleini yapabilecek, tek bir kişi tarafından yapılan, etiketi olan etiketinde adı soyadı yapıldığı tarih yazan ama cep telefonu,vesikalık resmi bulunmayan yanlızca yaylı enstrümanlar yapan bir yapımcıdır.

“Benim tepkim Batı müziği ile uğraşan arkadaşların Türk müziğine ve enstrumanlarına olan küçümseyici tepkileridir.” demişsiniz katılıyorum bu önyargıyı yıkmak için sizin gibi enstrüman yapım bölümü mezunu yapımcılar ve türk müziği icracılarının yılmadan çalışması şu anda yaptığımız gibi enstrüman severlere ayrıntılı bilgiler vermesi gerekmektetir.

İlginize teşekkür eder, farklı düşündüğünüz konularda sohbetimize devam etmek isterim.
Başa dön

keman86

Üye

MesajTarih: Çrş May 09, 2012 3:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlke yazmış:
İzmirde iyi el yapımı kemanı Mavi Keman'da bulabilirsin- Kemeraltı Polis Karakolunun arkasında. Ege Üniversitesinin çalgı yapım bölümünün satış yerine de bir bilenle gitmeni öneririm- Bornova metrodan yürüyerek iki dakika.

Ege Üni. Çalgı yapımında Öğretim görevlisi birini tanıyorum, kısmetse bu hafta içi onlardan el yapımı keman almayı düşünüyorum 2.000tl civarı bir fiyat verdi bana,
Başa dön

viobio

Fakülteli (1)

MesajTarih: Cmt Hzr 23, 2012 8:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kim ne derse desin ilk tercihim İzmir de iseniz hemen Atölye F'e gidin Hakan Bey ile konuşun Smile
Muhakkak ki Allah, adaletli olmayı ve ihsanı ve akrabalara vermeyi emreder. Ve fuhuştan, münkerden (Allah'ın yasakladığı şeylerden) ve azgınlıktan (hakka tecavüzden) sizi nehyeder. Böylece umulur ki siz, tezekkür edersiniz diye size öğüt veriyor.
Başa dön

kemanni

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 16, 2012 2:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Atölye f'i ben de duydum ve bi arkadaşımda kemanını gördüm. sesi çok güzeldi.
ama el yapımı çalgı alcaksanız 6-7000 lirayı gözden çıkartıcaksınız...
Başa dön

kemanni

Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 16, 2012 2:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

keman86 yazmış:
İlke yazmış:

Ege Üni. Çalgı yapımında Öğretim görevlisi birini tanıyorum, kısmetse bu hafta içi onlardan el yapımı keman almayı düşünüyorum 2.000tl civarı bir fiyat verdi bana,

2000 liraya el yapımı keman olur mu bilmem? benim bildiğim kadarıyla çinden beyaz keman alıp cila atıyolar... öyle çalgı olmasın dikkat edin...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz