Üye Menüsü
  Kullanıcı Adı:

Şifre:

Her ziyaretimde otomatik giriş yap

[ Şifremi unuttum ]
 [ Üye Ol ]

Arama Yap

Gelişmiş Arama İçin
Fakülte GOOGLE

Mini Menü

Müzik Terimleri Sözlüğü
BACH Notaları
CHOPIN Notaları
BEETHOVEN Notaları
MOZART Notaları
VIVALDI Notaları
PAGANINI Notaları
PALESTRINA Notaları
TCHAIKOVSKY Notaları
ALBENIZ Notaları
SCHUBERT Notaları
HANDEL Notaları
TELEMANN Notaları
Klasik Gitar Notaları
Pano Klavuzu

Fakülte GOOGLE

Google Önerileri

Dünya Sıralamasında -Fakülte-

KONSERVATUAR MEZUNLARINA FORMASYON....

Başlığa cevap gönder    -> Müzik Öğretmenleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj

cenny_24

Yeni Üye

Durumu : Offline

MesajTarih: Çrş Şub 25, 2009 9:06 pm    Mesaj konusu: KONSERVATUAR MEZUNLARINA FORMASYON.... Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar resmi gazetede çıkan eğitim fakulteleri tarafından konservatuar mezunlarına formasyon verilecek ibaresi çoğu üniversitede yanlıştır....konservatuar mezunu biri bir eğitim fakültesinden formasyon alabilir ama öğretmen olabilmesi için üniv.müzik bitirmiş yani 4 yıl müzik eğitim almış öğrenci formasyon alacağı okulda müzik öğretmenleri için formasyonu alması gerekiyor yani eğitim fakültelerinin hepsi formasyon veriyor ama müzik eğitimlcileri için sayılı okullar formasyon veriyor...geçenlerde akdeniz üniv. aradığımda aynen şöyle dedim ''ben i.t.ü. konservatuar mezunuyum okulunuzdan formasyon almak istiyorum neler yapmalıyım'' dedim...kadın bana ''formasyon veriyoruz ama hangi ana bilim dalı istiyosunuz dedi'' formasyon formasyondur yani tarih formasyonu fen formasyonu diye bişey yoktur diye düşündüm o an...ben müzik öğretmenliği için sormuştum dediğimde ise müzik mezunlarına vermiyoruz dedi....ve bu konuyu araştırdığımda müzik mezunuysanız illaki müzik anabilim dalıyla formasyon almanız gerekiyormuş bunu öğrendim bazı dersler farklıymış tarih mezunuyla müzik mezunu aynı formasyonu almıyomuş yaniii
üstelik bi de akdeniz üniv.de konservatuar varrrr halaaaaa ''NASIL YANİ YAAAAAA '''durumundayım
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sponsor

nedimefem

Üye

MesajTarih: Pzr Oca 31, 2010 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lise son sınıf öğrencisiyimbu sne öss ile yetenek sınavına girecm çalısmlarıma cok önceden başaladım bütün öğretmenlerim eğitim bilimleri diyor ama bn ısrarla konservatuvar klarnet bölümü diyorum eğitim bilimine gidip kuru kuru öğretmn olmak yerine sazımı gelistirip öyle öğretmne olmak istiyorum bunun için konservatuvar düşünüorum fakat sizin gibi tecrübelerden yardım almam lazım çoğu kişi formasyon kaktı diyor çoğu kişi parayı veren formasyonu da alır diyor kime inanlım ve siz bir konservatuvar mezunu olarak tavsiye eder misiniz? eller havaya eller havaya eller havaya
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger

cenny_24

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 04, 2010 8:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

konservatuar ''icracı''yetiştirir yani konservatuarda hem türk müziği hem batı müziği öğrenirsin eğitim fak.lerinde ağırlıklı dersler eğitim bilimleridir...konservatuarlarda 1998 yılından itibaren öğretmenlik hakkı yani pedogojik formasyon dersleri kalktı...o döneme denk gelen birçok arkadaşımız avukatlar tuttu öğrenci meclisleri olaya el attı mahkemeye verildi ama yanıt alınamadı evt ben ünlü bir klarnetci olmak istiyorum diyorsan konservatuar sana sadece anahtar verir gerisi kendi yeteneğine sazına çalışmana kalmış ama sen diyorsun ki ben hem konservatuara gideyim hem öğretmen olayım malesef...konservatuarı bitirdikten sonra sen ales sınavına giriyorsun alesten barajı geçtikten sonra dışardan öğrenci alan,müzik mezunlarına formasyon veren bir okula giderek başvuru yapıyorsun sonra mülakatlara falan giriyorsun kazanırsan 1 yıl tezsiz yüksek lisans adı altında öğretmenlik için gerekli olan meslek derslerini alıyorsun sonra kpss ye giriyorsun ve atama bekliyorsun....evet parayı veren formasyonu alır ama alessizzz kesinlikle olmaz alesten barajı geçip özel ünivleri gezip parayı bayılıp alırsın formasyonu...ales şartı var..
Başa dön

cenny_24

Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 04, 2010 8:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben i.t.ü. konservatuar mezunuyum 4 yıl okudum konservatuarda..birçok sanatçıya hem vokal yaptım hem de enstrumanımı çaldım ama nereye kadar??? şu an ege ünivde formasyon alıyorum ama bu kolay olmadı tabii önce alesten 55 baraj puanını geçtim sonra da mülakata girdim haziran ayında da mezun olacağım kısmetse formasyon belgesine sahip olacağım demek daha doğru olur Smile
Başa dön

nedimefem

Üye

MesajTarih: Cmt Şub 06, 2010 2:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

20.000 tl yi basan derse bile gitmeden alıyormus bu dorumu
Başa dön
Üye profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Başlığa cevap gönder  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)